Najčastejšie položené otázky

Zoznam otázok sa stále na základe vášho záujmu dopĺňa. V prípade, že vám nejaká odpoveď chýba, tak nám napíšte alebo zatelefonujte na 0908 888 388

Kurz prežitia je školenie, ktoré vám predstaví zručnosti a vedomosti potrebné na prežitie v prírode alebo v extrémnych podmienkach. Kurzy sa zameriavajú na získanie základných zručností ako budovanie prístreškov, hľadanie a príprava jedla a vody, orientácia a bezpečnosť a iných.
Kurzy majú praktickú formu. Po prednáške/ukážke si účastník vyskúša všetky aktivity a sám si zabezpečí potrebný komfort a zázemie.

Máme širokú ponuku kurzov s rôznym zameraním a rôznymi stupňami náročnosti a tak si to svoje vie nájsť takmer každý.
Kurzy prežitia sú vhodné pre všetkých, ktorí majú záujem o zlepšenie svojich schopností prežitia v prírode. Môžu byť užitočné pre nadšených turistov, dobrodruhov, horolezcov, pre tých, ktorí sa zaujímajú o prežitie v núdzových situáciách. Kurz prežitia je ideálny aj pre tých, ktorí chcú zažiť niečo zaujímavé a nové, mimo svojej komfortnej zóny.

Spravidla pre deti mladšie ako 15 rokov (okrem zážitku Za Jeden Povraz – tam je vekový limit 13 rokov). Účasť nemusí byť vhodná pre tehotné ženy. Takisto ľudia s dramatickým priebehom alergických reakcií, s poruchami metabolizmu (napr. diabetici), trpiaci epilepsiou, a inými chronickými ochoreniami by mali svoju účasť odkonzultovať so svojími lekármi, prípadne s nami. Z bezpečnostných dôvodov nebudú na výcvik prijatí ľudia s akútnym respiračným ochorením, prípadne iným akútnym stavom.

Vybavenie sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho kurzu. Pred každým kurzom/zážitkom dostane účastník pokyny, ktoré budú obsahovať aj zoznam potrebnej výstroje. Niektoré časti výstroje sa dajú po dohode zapožičať.

Ako svojprávny človek máte možnosť kedykoľvek výcvik opustiť. Pokiaľ nechcete realizovať len určitú tému, nemusíte, ale musíte rešpektovať zásady slušného správania sa na kurze a svojou činnosťou tento nenarúšať.

Na kurz je možné prihlásiť sa cez našu stránku, vyplnením jednoduchého formuláru. Tiež nás môžete kontaktovať aj na tel. číslo 0908 888 388, kde preberieme vašu objednávku.

V prípade, že objednaný termín Vám prestane vyhovovať, je možné ho zmeniť telefonicky na 0908 888 388 alebo emailom na kurzy@survivor.sk
Zmeny do 14 dní pred začiatkom kurzu sú bezplatné, neskôr sa riešia individuálne v súlade s obchodnými podmienkami.

Darčekovú poukážku je možné uviesť v objednávkovom formulári. Následne zaslané informácie k platbe už budú odrážať výšku zľavy, prípadne Vám odošleme potvrdenie, že kurz je plne uhradený. Ak sa Vám nepodarí uplatniť poukážku počas objednávania, nie je problém ju uplatniť dodatočne, stačí napísať email na kurzy@survivor.sk alebo zavolať na 0908 888 388.
V prípade, že ste dostali darčekovú poukážku na zážitok, ktorý vám úplne nesedí, vieme ho individuálne zmeniť za iný z našej ponuky.

Zvyčajne je potrebné sa prihlásiť najneskôr 14 dní pred začiatkom kurzu, ale pokiaľ nie je kapacita úplne naplnená, vieme flexibilne zaradiť účastníka aj v termíne bližšom k začiatku kurzu. 

Z organizačných alebo bezpečnostných dôvodov môže organizátor kurz 7 dní pred jeho realizáciou zrušiť. V tomto prípade vám bude vaša úhrada vrátená alebo ponúknutý iný termín na vami vybraný kurz. V takomto prípade bude informovaný telefonicky aj e-mailom

survivor.sk

Inšpirujte sa našimi zážitkami, návodmi a postupmi